Pirinç Maskesi

Cilt yapılarına önem veren insanlar çok olduğu için hazırlanabilecek maskelere sürekli yenileri eklenmektedir. Pirinç maskesi de son dönemlerde popüler olan doğal bir maske türüdür. Özellikle organik ürünlerle hazırlanan maskeler kadınlar tarafından daha güvenilir bulunmakta ve sık kullanılmaktadır.

Cildinizin genç kalması için düzenli olarak maske yapmak ve cildinizin nem oranını kontrol etmek son derece önemlidir. Pirinç maskesi son dönemlerde çok popüler hale gelmiş organik bir maske türüdür. Adı pirinç maskesi olsa da direk pirinçten değil pirinç unundan yapılmaktadır.

Daha Genç Görünen Bir Cilde Sahip Olun

Pirinç maskesi ciltteki kırışıkları gidermesiyle bilinir. Genellikle pirinç unuyla yapılan maske direk pirinç ile de yapılabilmektedir. Cildiniz aşırı yağlı olabilir , akneler bulunabilir vs vs . Tüm sorunlara çözüm olan sihirli bir değnek maalesef bulunmamaktadır. Bugün bahsettiğimiz maske diğer sorunlara da çözüm sunuyor olsa da spesifik olarak cilt kırışıklıklarını gidermede son derece başarılıdır.

Pirinç maskesi ünlüler tarafından sıkça başvurulan bir maskedir. Cilt dokusunun yenilemesini ve kan hücrelerinin daha hareketli olmasını sağlayarak cilt kırışıklıklarını önemli oranda azaltır.

Pirinç ve pirinç unu neredeyse her evde bulunmasından dolayı hem yapılması  hem de uygulaması kolaydır. Ayrıca organik ürünlerle yapılmasından dolayı daha güvenlidir.

Maskenin etkisini hissedebilmek için hafta da en az 3 defa yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Geniş gözeneklere sahip olanlarda gözeneklerin yağ veya toz gibi şeylerle dolması sonucu hem ciltlerinin hava alması engellenir hemde siyah noktalar oluşur. Gözenek temizleme özelliği bulunan pirinç suyu gözenekleri temizleyerek hem siyah noktalardan kurtulmanızı hemde cildinizin hava almasını sağlar. Uyumadan önce de kullanılabilen pirinç maskesi kısa zamanda etkili sonuçlar vermektedir.

Sanırım lafı çok uzattım , onun için hemen malzemelere ve tarife geçelim ;

Pirinç Maskesi Tarifi

Malzemeler :

  • Bir çorba kaşığı süt ,
  • Bir çorba kaşığı bal ,
  • Üç çay kaşığı pirinç veya pirinç unu.

Pirinç Maskesi Nasıl hazırlanır ?

3 çay kaşığı pirincimizi soğuk suya koyarak yumuşayana kadar orta ateşte pişiririz. Pişen pirinçler iyice süzülür fakat suyunu dökmeyip ayırıyoruz. Daha sonra ılıyana kadar pirinçlerimizi bekletiyoruz. Ilık olduktan sonra üzerine 1 çorba kaşığı süt dökerek iyice karıştırırız. Son olarak 1 çorba kaşığı balı ilave ederiz ve maskemiz hazırdır.

Kullanıma hazır olan maskemizi yüzümüze süreriz ve 15 dakika kadar bekleriz. Daha sonra ayırdığımız pirinç suyuyla yüzümüzü yıkarız ve işlem tamamdır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir