Kakül Saç Kesimi

Bakımı ve kullanımı zor diyerek birçok kadın kakül saç modeli nden vazgeçmektedir. Belki kakül saç modeli hakkında daha yazımı okuyunca fikriniz değişebilir.

Kakül saç kesimine bazı yerlerde kahkül saç modeli veya perçem saç kesimi de denilmektedir.

Öncelikle kakül saçın bakımı zor olabilir , bu konuda haklısınız. Fakat yüz şeklinize uygun ise kakül saç göz alıcı ve sizi çok daha güzel gösteren bir modele dönüşür. Bunun için öncelikle yüz şekillerine ve hangilerinin kakül saç için uygun olduğuna göz atalım ;

Dolgun Yüz Hatları

Kakül saç modeli en çok siz dolgun yüz hattına sahip bayanlara yakışacaktır. Ufak bir kakül saç çalışması ile dolgun yüz hattınız daha minyon görünecektir. Dolgun yüz hatlarına sahip bayanlara kesinlikle kakül saç modelini tavsiye ediyoruz.

Geniş Alın

Alnı geniş olan bayanlar saç kesim modeline ekstra olarak dikkat ederler. Spesifik olarak geniş alınlı bayanların bu konudaki en büyük yardımcıları kakül saç modeli olacaktır. Saçınızı kakül olarak kestirerek alnınızın genişliğini örterek kusursuz bir kamufle sağlayabilirsiniz.

Kıvırcık Saçlı Kadınlar ve Kakül Seçimi

Saç kesimi konusunda bilinen büyük yanlışlardan biri de kakül saç modelinin düz saçlı bayanlar için daha uygun olduğu ve kıvırcık saçlı bayanların kakül bırakamayacağıdır.

Dünya da ve ülkemizde ünlülere bir göz gezdirirseniz birçok kıvırcık saçlı ünlünün kakül saç modelini tercih ettiğini müşahede edeceksinizdir. Kuaförünüz eğer işinde başarılı biriyse kıvırcık saçlarınızla kakül ün mükemmel uyumunu denemeniz size çok etkileyici bir görünüm kazandıracaktır.

 

Şimdi de hızlıca kakül modellerine göz atalım ;

Kore Modeli Kakül: Bu kakül modeli uzun yüzlü ve zayıf bayanlara daha çok yakışmaktadır.

Yan kakül modelleri: Yüzü yuvarlak ve balık etli bayanlara daha çok yakışmaktadır.

Asimetrik kakül: Yüzü yuvarlak olan bayanlara daha çok yakışmakta ve onlar tarafından daha fazla tercih edilmektedir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir