Aile Hekiminden Randevu Alma

Gelişen dünyada internet her sektörde olduğu gibi sağlık sektöründe de çok gelişmiştir. Eskiden insanlar hastane kapılarında doktor randevuları almak için sıra beklemek zorundaydılar. Şimdi ise bir tık uzaklıkta olan randevu alma sistemlerini kullanarak istedikleri doktora istedikleri gün ve saatlerde ulaşabilmekteler.

Aynı durum artık aile hekimliği içinde geçerli hale gelmiştir. Eskiden aile sağlığı merkezlerinde de sıra beklenir ve huzursuz ortamlar oluşabilirdi. Şimdi aile sağlığı merkezlerinde bekleme süresini ortadan kaldıran bu uygulama sayesinde daha sakin, huzurlu ve hızlı bir şekilde hizmet sunulması için aile sağlığı merkezi hekimleri de MHRS’ye (yani merkezi hekim randevu sistemine) eklenmiştir. Bu kolaylıklardan yararlanmak isteyen vatandaşlar MHRS sistemine girerek, ALO 182 çağrı merkezlerini arayarak ya da aile hekimlerinin internet sitelerinden kendi aile hekimleri için randevu alabilir ve kolayca muayene olabilirler.

Ayrıca aile hekimlerine gitmek için randevu zorunluluğu da yoktur. İsteyen vatandaşlarımız aile hekimlerine randevu almadan da müracaatta bulunabilirler.

Bir başka kolaylıkta kişilerin sağlık hizmetlerinin her türlüsüne kolayca erişebilmeleri amacı ile aile hekimleri, muayeneleri bittikten sonra eğer gerek görürlerse hastalarına MHRS sistemi üzerinden ilgili ana dal poliklinikleri için randevu oluşturup, hastalarını bu hastanelere yönlendirebileceklerdir. Bu ve bunlar gibi birçok kolaylığı beraberinde getiren internet, bilgisayar ve teknoloji sistemleri sayesinde gün geçtikçe insanoğlunun hayatı kolaylaşmaya başlamıştır.

3 Yorum

 1. Hale demiş ki:

  Aile hekiminden randevu almanız şart değil zaten , gün içinde gidip muayene olabiliyorsunuz.

  Devlet hastahanesinden ise kesinlikle randevu almadan gitmeyin , bir türlü sıra gelmiyor.

  26 Haziran 2018
  Yanıtla
 2. banu demiş ki:

  En iyisi özel hastane

  27 Haziran 2018
  Yanıtla
 3. helin demiş ki:

  Mhrs sitesinden de Online randevu alınabiliyor. Gerçi 182 yi arayınca da yardımcı oluyor operatörler , artık hangisi size kolay geliyorsa onu yapım.

  29 Haziran 2018
  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir