Kalıcı Saç Düzleştirme

Kimyasal Olarak Kalıcı Saç Düzleştirme Yararları ve Zararları

Eğer saçınızdan rahatsızsanız kolay şekil almıyor ve gereğinden fazla kabarıyor ise daha düz bir görünüme kavuşturmak için sizin için birebir yöntem olan Kalıcı Saç Düzleştirme yi inceliyoruz.

Avantajları

Saçlarınızın şeklinden memnun değilseniz ve daha önce hep düz saçların hayalini kuruyorsanız bu yöntem sizin için birebir.

Ayrıca saçlarınız aşırı bakımdan dolayı yorgun düşmüş ise bu yöntem işinize yarayacaktır.

Bu yöntem çok fazla boya yapılmış, çok fazla fön çekilmiş, kabaran saçlar için saçın kendini göstermesine yardımcı olmaktadır.

Saçlarınızın asıl rengini ortaya koyamıyorsa sizi ve eski parlaklığını yitirmişse bunun gibi problemleri varsa da sizler için birebir olduğu söylenebilir.

Bu yöntem ayrıca sizin saçınızın yumuşatarak ve saç tellerinizi ağırlaştırarak daha fazla saçınızı düzleştirirken saçınızın nem tutma oranını da o kadar azaltmaktadır.

En çok tercih edilme sebepleri arasında ise saçın kalıcı olarak düzlüğünün devam etmesinin 4- 5 ay civarlarına kadar ulaşmış olması etkili olmaktadır.

Zararları var mıdır ? Varsa Nelerdir ?

İçerisinde saç sağlığı açısından iyi olabilecek keratin gibi saçın özünde olan proteinin bulunması gibi olumlu yönleri bulunmasına karşılık tabi ki içerisinde kimyasallar barındırdığından dolayı zararları da mevcuttur. Tabi her ne kadar kimyasalın kendisinde sorunların olduğu bilinse de ayrıca bu ürünlerin uygulanma şekillerinin de kişinin saçlarının zarar görmesinde etkisi bulunmaktadır. Öncelikle bu işlemi yaparken olabildiğince saç derisine temasından kaçınılması gerekmektedir. Saçı yumuşatıcı etkisi bulunduğundan dolayı saçın koruyucu tabakasını zayıflattığı için saçta çevresel faktörlerden koruyucu etkiyi azaltabilir ve saç uçlarında kırıklarda artmalar da gözlemlenebilir.

Keratin Bakımına Genel Bir Bakış

Öncelikle genel olarak keratin bakımı saçı kalıcı düzleştirme olarak yaygın olarak bilinmesine karşılık aslında bir bakım ürünüdür ve siz saçlarınızın düz olmasını istemiyor ancak saçınızın canlılığını artırmak istiyor iseniz öncelikle bu ürüne başvurabilirsiniz. Ayrıca saçlarınızı doğru bakım yapıldığı taktirde istediğiniz oranda düzelttirebilir hatta kıvırcık saçı seviyor iseniz sadece saçın canlılık kazanması ve daha güzel görünmesi için de bu bakımı yaptırabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir