Benim Adım Khan Fragman

[youtube v=”qovDnmp4MNU”]

2010 yapımı olan Benim Adım Khan filmi Hint film sektörünün en güzel filmlerindendir. İmdb 8.0 puanına sahip olmasına rağmen bence 10 üzerinden 10 puan alması gereken bir film.

Orjinal adı My Name is KHAN olan filmi izlemeyen kişi hayatında cidden birşeyleri kaçırmış demektir.

Otizm hastası olan Khan pakistanda annesi tarafından sevgi ve özenle büyütülür. Klasik otizm hastalarından farklı olarak annesinin sayesinde sosyalleşen ve merakı sayesinde birçok şeyi tamir edebilen khan , annesi vefat edince abisinin yanına Amerika’ya gider.

Amerika da ki abisi , annesinin kardeşi khan a çok ilgi göstermesinden dolayı onu sürekli kıskanarak büyümüş biridir. Her ne kadar bu kıskançlık ile büyümüş olsa da kardeşler et ile tırnak gibidir ve her zaman birbirlerine destek olurlar.

Amerika da bayanlara yönelik medikal ürünler pazarlar iken tanıştığı kadın ile evlenen Khan , artık üvey de olsa bir babadır. Baba olmanın sorumluluğunu elinden geldiği kadar yerine getirmeye çalışır.

Pakistanlı ve müslüman olduğu için ikiz kuleler saldırısından sonra mahallede bulunan gençler Khan ın üvey evladını müslüman bir babası olduğu için öldürürler. Karısı ise bundan khan’ı sorumlu tutar ve ondan ayrılır. Bunun üzerine karısına müslümanların terörist olmadığını tüm dünyaya ve Amerikan başkanına söyleceği sözünü verir.

Bundan sonra ,  neyse bu kadar spoiler verdiğim yeter 🙂  Siz en iyisi filmi izleyin , gerçekten süper ötesi bir film.

 

 

2 Yorum

 1. Hale demiş ki:

  Süper bir film ya. Adam sevince ve isteyince neler yapılabileceğini çok güzel bir şekilde anlatıyor.
  Ayrıca müslümanların terörist olmadığı mesajını da çok başarılı şekilde vermiş.

  26 Haziran 2018
  Yanıtla
 2. helin demiş ki:

  Aaa bu film çok güzel. Yıllar önce izlemiştim , bunu izlemeden ölmeyin ?

  29 Haziran 2018
  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir